O naszej hodowli

Jesteśmy małą domową hodowlą a jej powstanie jest wynikiem wielkiej miłości jaką darzymy tak nasze, jak również wszystkie pozostałe koty.

Nasza hodowla oficjalnie została zarejestrowana w 2010 roku. Jesteśmy członkiem Śląskiego Klubu Miłośników Kotów Rasowych (ŚKMKR) będącego pod patronatem Felis Polonia (FPL), która to jest członkiem międzynarodowej organizacji Federation Internationale Feline (FIFe). Pochodzenie nazwy naszej hodowli EnjoyCoon jest bardzo proste - "Enjoy" to imię naszej pierwszej i jedynej jak do tej pory kotki, a pochodzenia końcówki "Coon" chyba nie trzeba wyjaśniać..:). Skoro Enjoy miała być matką pierwszych kociąt jakie miały urodzić się w naszej hodowli, uznaliśmy że należy jej się również udział w nazwie hodowli.

Z racji ograniczeń związanych z ilością miejsca (mieszkamy niestety w bloku) nie możemy pozwolić sobie na posiadanie zbyt wielu podopiecznych, dlatego póki co nasza hodowla składa się z dwóch kocurów i kotki. Ponieważ koty domowe mieszkały z nami prawie od zawsze, obecnie oprócz naszych hodowlanych Maine Coonów mieszkają z nami również dwa "europejczyki" które trafiły do nas ze schroniska kilka lat wcześniej.

Po pierwszym miocie możemy śmiało powiedzieć że kocięta z naszej hodowli są zdrowe, ufne i towarzyskie. Bardzo dużo czasu poświęcamy na ich socjalizację - mieszkają po prostu z nami na co dzień, przebywają ciągle w naszym towarzystwie i nie są nigdy nigdzie zamykane, przenoszone, itp. Dzięki temu żyją w przyjaźni ze sobą oraz z nami i tworzą bardzo zgraną ekipę nad którą czasem trudno zapanować.:). Dlatego też nigdy nie oddajemy kociąt bez bezpośredniego spotkania i rozmowy z zainteresowanym zakupem kota. Staramy się, aby kocięta trafiały do ludzi którzy będą je przede wszystkim kochać i traktować jak domowników a nie zabawki. 

Dzięki temu że jesteśmy małą hodowlą możemy bardzo dobrze zadbać o nasze koty i kocięta. Robimy wszystko aby naszym "kociskom" niczego nie brakowało do szczęścia a już szczególnie, napewno nigdy nie brakuje im naszej miłości i czułości okazywanej, według nich, pewnie nawet zbyt często..:). Nasi koci "zawodowcy" potrafią nam się za to bardzo odwdzięczać okazując wielkie przywiązanie, bezgraniczną ufność i baaardzo wiele mruczenia..:)

Copyright 2012 All rights reserved EnjoyCoon*PL

Strona główna O naszej hodowli Galeria Linki Polityka prywatności Kontakt

Uwaga! Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.Zaakceptuj i ukryj tą informację

Wszystko o ciasteczkach